Florbalový tým........... Fosa hlad, Fosa hrát.

2. kolo FLAHK 2012/13

28.10.2012 12:35

Je za námi osm zápasů a pomalu se krystalizuje rozložení sil v tabulce. A je příjemné vidět Hradecký Fosy na průběžné druhé pozici. Bereme to ovšem s rezervou a střízlivě, stále myslíme spíš na to, že máme náskok 7 bodů na devátého, než abychom se nechali opít vidinou stupňů vítězů. Stále jsme na začátku. Nicméně jsem rád, že se o nás asi teď mluví jako o největším překvapení úvodu sezóny:). A takto se to včera zrodilo:

Fosy vs. Sokol Předměřice 2:0

Sokol bez ligových juniorů není letos tak silný, věřili jsme, že bychom mohli uspět. Navíc to byl důležitý zápas v boji o záchranu. Začali jsme tedy aktivně a brzy jsme po dobře rozehrané standardce vedli. Dál jsme měli poměrně velkou převahu a až na výjimky jsme Sokoly k ničemu nepouštěli. Dlouho jsme nemohli přidat druhý uklinující gól, přestože jsme měli šancí opravdu požehnaně. Snad napodesáté se to Edovi podařilo a utkání jsme mohli v poklidu dohrát. Ani hra v oslabení, ve kterém hrdina utkání Eda předvedl heroický obranný a běžecký výkon, nic na výsledku nezměnila. Dobrý začátek.

Fosy vs. Černilov 1:0

Favoritem byl Černilov, naším cílem bylo pokusit se neprohrát. Byli jsme připraveni, že nás soupeř bude tlačit, že budeme zuby nehty bránit, ale vše bylo jinak. Skvělým pohybem jsme soupeři v podstatě skoro nic nedovolili a sami jsme rychlými výpady často hrozili. Jenže Černilov má v brance čaroděje. Dlouho nás frustrovaly jeho neskutečné zákroky, avšak nakonec se jedna povedená střela ujala. Míček musel vyhnat všechny pavouky z horního rohu brány, jak se to podařilo dobře umístit. To chytit nešlo. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsme hráli takhle dobře. Každopádně šest bodů z úvodních dvou zápasů bylo skvělých. To jsme nečekali.

Fosy vs. Patapuf Pardubice 0:2

Další tvrdý oříšek. Patapuf se prezentuje kombinační technickou hrou, opět jsme byli připraveni bránit. Tentokrát nám však chyběly síly, nebo jsme možná podlehli uspokojení z výhry nad Černilovem, prostě a jednoduše nám hra nevycházela. Neúspěch předznamenala hloupá branka z volného úderu. Zase jsme to nezvládli a nepokryli zcela volného hráče. Pokolikáté už. Poté jsme měli několik šancí na vyrovnání, místo toho jsme ale podruhé inkasovali. S trochou štěstí to mohlo dopadnout nerozhodně, nicméně soupeř byl o ten kousek lepší.

Fosy vs. Laviny 4:2

Třešnička na závěr v podobě bitvy s naším tréninkovým partnerem. Loni suveréni druhé půlky sezóny, nejpohyblivější tým ligy s nebezpečnými techniky na hrotu. To jsou Laviny. Věděli jsme o jejich zbraních díky vzájemným přátelákům a možná právě ty středy napomohly našemu zlepšenému pohybu. Čekali jsme, že nás soupeř bude od první minuty přehrávat, jenže ono opět ne. Hra se přelévala a nám se podařilo dostat do vedení. Bohužel jsme ho dlouho neudrželi a po chybě jsme inkasovali. Poločas 1:1, hra super. Druhý poločas se již nesl v duchu našeho výborného výkonu. Přehrávali jsme Laviny jejich zbraněmi - hlavně rychlostí a důrazem. A měli jsme i potřebné štěstí.

Všem Fosám děkuji za parádní výkon, bojovnost a nasazení. Když budeme hrát takhle, tak se snad v první lize udržíme:).