Florbalový tým........... Fosa hlad, Fosa hrát.

1. kolo FLA 2012/13

07.10.2012 10:54

Kolotoč zápasů se opět roztočil a i my jsme byli u toho. Čekaly nás souboje s Myšáky, Jokery, Tornados a Kamikadze, tedy s týmy, se kterými se budeme prát o udržení v elitě. Tedy až na mistry, ti budou samozřejmě výš. A jak to tedy dopadlo?

Nastoupili jsme v sestavě: Fíša - Roman, Retr, Radim - Honza, Jakub, Eda, Marcel.

Fosy vs. Myšáci 2 : 0

Začali jsme dobře, zodpovědně dozadu s jistým Jirkou v bráně a po chvíli oťukávání se mi podařilo nějak vymotat z rohu a dát gól. Po dlouhé době tedy mohu říct, že držím nějaké ligové prvenství - úvodní ligový gól tohoto ročníku:). To bude asi jedniná letošní "trofej", tak si ji užívám:). Ale pojďme dál. Pokračovali jsme v důsledné obraně a po standardní situaci se Jakub ocitl sám před opuštěnou bránou a doklepl míček do sítě. Důležité vítězství se nezrodilo po bůhvíjaké hře, ale tři body se počítají.

Fosy vs. Joker 3:0

Proti oslabenému soupeři jsme se první poločas trápili. Joker bránil v pěti na vlastní půlce a my jsme se kombinací ne a ne prosadit. Po deseti minutách sice svítil na tabuli stav 0:0, ale my jsme věřili, že gól musí příjít. A také přišel. Kuba se dostal přes tři hokejky soupeře a krásně zavěsil pod břevno. Pak už to bylo jednodušší. soupeř lehce otevřel hru a to byla voda na náš mlýn. Přidali jsme dva góly a splnili povinné vítězství.

Fosy vs. Tornados 2:2

Zápasy s mistry jsou vždy svátkem a každý se na ně chce vytáhnout. Tentokrát jsme opravdu chtěli uspět. Boje začaly už v zákulisí. Dva týmy, stejná oblíbená strana, vznikl problém. V minulosti se to s každým týmem řešilo jednoduše pravidlem domácího. Kdo je v zápisu psán první, volí si stranu. V příštím zápase se to otočí. Ovšem tohle se kapitánovi Tornados nechtělo líbit. Nakonec na to po krátkém dohadování přistoupil, ale bylo vidět značnou nevoli, která provázela následně celé utkání.

Nezačali jsme zrovna ideálně. Na polovině soupeře jsem již poněkolikáte špatně zpracoval míček, právě Jirka Zedka toho využil, natáhl krok a bohužel mu při střele míček sjel z čepele tak, že se nepovedená rána došourala k překvapení všech za tyč Fíšovy brány. To vše proběhlo za 17 sekund od úvodního hvizdu. V ten moment jsme se obávali debaklu. Ale nechtěli jsme se vzdát. Kvality soupeře jsme se rozhodli eliminovat všemi možnými prostředky. Rozhodčí sem tam povolili lehké klepnutí do hokejky, což vyvádělo hvězdy soupeře z koncentrace. A když jsme v polovině poločasu vyrovnali - tentokrát chyboval brankář na druhé straně a Honza toho pohotově využil, rázem jsme se dostávali na koně. V druhé půli se obraz hry nezměnil. Favorit tlačil, my se zuby nehty bránili a vyráželi do protiútoků. Bohužel jsme nedokázali odolat a hloupě jsme si nechali dát gól na 2:1. S posledních sil jsme se snažili o vyrovnání a nakonec se to podařilo. Tak 40 sekund před koncem jsem se vytočil od mantinelu a přízemní střelou skóroval. Na hráčích mistrovského celku byla znát značná frustrace. Měli více ze hry, více šancí, my jsme to tentokrát jen umlátili. Ale vše férově, žádné tvrdé či zákeřné zákroky jsme nedělali, proto nebyl důvod, aby se někteří hráči soupeře tak čertili.

Fosy vs. Kamikadze 1:3

Tento zápas jsme již nezvládli. Chyběla po předešlém úspěchu motivace, síly již také byly na nule. Nebylo kde brát. Soupeř nás v prvním poločase přehrál a zaslouženě vedl. Ve druhém jsme se dokázali zlepšit a zatlačili jsme Kamikadze do hluboké defenzívy. Bohužel tentokrát štěstí stálo na straně soupeře a z mnoha šancí jsme proměnili jen jedinou. Utkání klidně mohlo skončit 4:4, ale to je florbal.

Suma sumárum: První zápasy odhalily, že na první ligu ještě máme, ale herně to může být lepší. Musíme zlepšit kombinaci a domluvu na hřišti, pak se budeme moci měřit i se silnými tými. Odpolední skupina ukázala, že to bude příště skutečný masakr. Z jednotlivců musím pochválit Jakuba, který hrál opravdu výborně, stejně tak Honzu, jenž našel střeleckou formu, a Jirku - až na jedinou chybičku zachytal výborně. Ostatní předvedli také dobré výkony s obrovským nasazením. Takže hlavu vzhůru, s trochou píle můžeme ještě něco zvládnout.

Závěrem bych chtěl všechny pozvat na první ročník Fosa cupu 2012! Přijďte si zahrát, čeká na Vás spousta kvalitních zápasů.